Wynik badania TK jamy brzusznej 39-letniej osoby do analizy
Witam serdecznie, proszę o pomoc w interpretacji wyniku TK jamy brzusznej kontrastem: Tomografia Komputerowa Jamy Brzusznej z kontrastem (Ultravist 100ml) Wątroba jednorodna, niepowiększona bez cech cholestazy. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny bez złogów. Trzustka niepowiększona. W głowie trzustki wydziela się zmiana ogniskowa wielkości do 16mm o gęstościach nie większych niż 10HU, nie ulegająca wzmocnieniu kontrastowemu. Przewód Wirsunga nieposzerzony. PŻW nieposzerzony. Tkanka tłuszczowa w ot

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Niestety powyższy opis nie jest skończony. Co do zmiany konieczne jest rozszerzenie badań lub poznanie reszty opisu TK. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.