Tomografia komputerowa jamy brzusznej i miednicy

KT jamy brzusznej i miednicy małej przed i po podaniu środka cieniującego, wielofazowe: Wątroba powiększona o jednorodnym cieniowaniu, bez cholestazy. w s.7 dwie torbiele do 7 mm, oraz zwapnienie 7 mm w s.2. Pęcherzyk żółciowy bez uwapnionych złogów. śledziona niepowiększona, o jednorodnym cieniowaniu, bez zmian ogniskowych. Trzustka niepowiększona, bez zmian ogniskowych. Przewód Wirsunga nieposzerzony. Nerki prawidłowej wielkości położenia i kształtu, o prawidłowym cieniowaniu, bez zmian ognisk

witam,
z powyższego badania wynika obecność dwóch torbieli w wątrobie oraz ogniska zwapniałego.
Torbiele należy tylko dalej obserwować, wskazana byłaby diagnostyka zwapnienia.

pzodrawiam