Co oznacza wynik USG u 53-latki?

Mam 53 lata. Otrzymałam taki wynik z badania USG: wątroba niepowiększona, o gładkim obrysie, echu z miąższu jednorodnym, drobnoziarnistym, podwyższonej częsości. Trzustka niepowiększona, o nieostrym obrysie, echu gruboziarnistym, niejednorodnym, podwyższonej częstości. Wn: Steatosis hepatis incipiens. Status post pancreatitidem/pancreatopathia. Badanie miałam robione z powodu ciągłego bólu w prawym podżebrzu. Czy to coś groźnego?

W USG opisano początkowe stadium stłuszczenia wątroby, wysunięto także podejrzenie stanu po ostrym zapaleniu trzustki lub aktywnego przewlekłego zapalenia trzustki. Biorąc pod uwagę Pani dolegliwości, przychylam się do rozpoznania PZT. Proszę dodatkowo oznaczyć amylazę, lipazę, morfologię i CRP.