Co oznacza taki ból po środku brzucha?

Witam od około miesiąca boli mnie brzuch środek, lewą stroną i czasem przechodziło do pleców. Na samym początku podejrzewałem wrzodu gdyż bol był palący i skurczowy ,na początku nasilający się w czasie jedzenia a po jakimś czasie z rana na czczo a po zjedzeniu przechodziło, zrobiłem badania krwi wszystko w normie oprócz amalazy 160 i lipazy 612 .Czy tak wysokie stężenie lipaza moze być związane z wrzodami ? Nie miałem jakiś strasznych bóli nie do wytrzymania .

Podwyższony poziom amylazy i lipazy oraz bóle brzucha mogą wskazywać na zapalenie trzustki, konieczna jest niezwłoczna konsultacja lekarska (lekarz pierwszego kontaktu lub zgłoszenie na SOR w razie nasilonych dolegliwości bólowych).