Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mój brzuch jest powiększony z jednej strony?

od jakiegoś czasu czuje że prawa strona brzucha jest powiększona (na dole pod pępkiem), widać to, gdy leżę i czuć, gdy przejdzie się ręka, do tego często pobolewa mnie w tym miejscu brzuch, mam wrażenie, że jest on z dnia na dzień coraz większy, mam także gazy, w ciąży nie jestem, ponieważ mam normalnie i nie odbyłam żadnego stosunku, jedynie lekkie pieszczoty przy których sperma nie miała kontaktu z pochwą, co to może być?
KOBIETA, 18 LAT 2 miesiące temu

Apteczka pierwszej pomocy

Czy wiesz jak powinna wyglądać apteczka pierwszej pomocy? Znasz wszystkie elementy, które powinny się w niej znajdować? O tym jak zaopatrzone powinny być apteczki pierwszej pomocy opowiada Artur Szymczak ? ratownik medyczny z Centrum Szkoleń Ratowniczych.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

takie dolegliwości mogą wskazywać na wzdęcia i nadmiar gazów w jelitach lub na dolegliwości ze strony układu rozrodczego (np. zapalenie przydatków). Niemniej warto rozpocząć od diety i zastosowania leków rozkurczowych bądź eliminujących nadmiar gazów z jelit. Jeżeli to nie da efektu, warto skonsultować się z ginekologiem.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-swiadcza-ciagle-wzdecia.

Proszę również skonsultować się z internistą – podstawowe badania krwi oraz USG jamy brzusznej wydają się nieodzowne w tej sytuacji. Pani dolegliwości nie są symptomatyczne, więc niestety potrzebna jest diagnostyka (oraz badanie fizykalne), by móc powiedzieć coś więcej na temat możliwych przyczyn obrzmienia i bólu brzucha.

Odsyłam do materiału, z którego dowie się Pani, na jakie schorzenia może wskazywać ból brzucha w okolicy pępka: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-w-okolicy-pepka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy