Czy mdłości, ból brzucha i silne parcie na pęcherz mogą oznaczać ciążę?

Czy mdłości,ból brzucha,czasami ból podbrzusza,silne parcie na pęcherz mogą oznaczać ciążę? Dodam że zmienialam niedawno antykoncepcję hormonalną z powodu bolu jajników oraz przez miesiąc miałam zapalenie pęcherza i możliwe że wciąż trwa. Dwa testy strumieniowe negatywne. Tabletki brałam regularnie,dodatkowo zabezpieczenie prezerwatywa. Czy to brzmi bardziej jak zapalenie pęcherza i problemy gastryczne(od kilku tygodni ciągły ból brzucha,przetrwanie,mdłości nasilajace się na czczo,jest lepiej po zjedzeniu i później wiecsorem). Ból brzucha na środku,w okolicy pępka i ponad pepkiem. Ból podbrzusza czasami się pojawia taki jak przed miesiączka,Czy to może być od zmiany leków? Czy jednak obstawiać ciążę? Czy testy mogły być miarodajne? Ostatni stosunek był na początku stycznia,a drugi test wykonany 19 lutego.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zabezpieczanie się przy pomocy tabletek antykoncepcyjnych oraz prezerwatywy eliminuje ryzyko ciąży, co potwierdzają wykonane przez Panią testy ciążowe.

Choć Pani obawy są zrozumiałe, to opisane przez Panią dolegliwości nie są symptomatyczne dla ciąży, natomiast warto wspomnieć, że ból podbrzusza i silne parcie na pęcherz jednoznacznie wskazują infekcję pochwy lub zapalenie przydatków. Stąd sugeruję, by niezwłocznie zgłosiła się Pani do ginekologa.

Być może pomocny okaże się materiał dostępny pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-podbrzusza-u-kobiet-objaw-wielu-chorob.

Zupełnie inne podłoże mają bóle w nadbrzuszu – w okolicy pępka wraz z mdłościami. Mogą być na tle nerwowym, ale mogą też wskazywać na zapalenie wyrostka robaczkowego. Niestety bez badania nie sposób tego rozstrzygnąć jednoznacznie.

Więcej informacji odnajdzie Pani w naszych artykułach, proszę się z nimi zapoznać: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-w-okolicy-pepka oraz https://portal.abczdrowie.pl/czy-nerwica-zoladka-to-choroba-psychiczna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.