Co może być przyczyną bólu brzucha u 29-latki?

Dzień dobry, 9 grudnia miałam cc,5 lutego lekarz ginekolog stwierdził że jajniki zamknięte i nie musimy się z mężem zabezpieczać tym bardziej że karmię piersią odciągając pokarm co 3 godziny, mimo to z mężem stosujemy prezerwatywę i miesiączka nadal nie wystąpiła, od dwóch dni odczuwam ból nad pępkiem przypominający ból miesiączkowy który nasila się zwłaszcza przy podnoszeniu dziecka, co może być tego przyczyną?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli karmi Pani piersią regularnie to miesiączka nie musi jeszcze wystąpić, niemniej stosowanie antykoncepcji jest konieczne, ponieważ tak naprawdę nie wiadomo, kiedy ustąpi tzw. niepłodność laktacyjna, a owulacja może poprzedzać menstruację.

Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/owulacja-po-porodzie.

Ból umiejscowiony nad pępkiem nie powinien mieć związku z układem rozrodczym – raczej wskazuje na dolegliwości trawienne. Ból nadbrzusza czy śródbrzusza może mieć związek z zaburzeniami pracy żołądka, jelit, ale też wątroby czy nawet nerek.

W tym wypadku wskazane byłyby konsultacje lekarskie, a także USG jamy brzusznej. Proszę zwrócić się do internisty, powinien skierować Panią na badania podstawowe – morfologię krwi oraz badanie ogólne moczu.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-w-okolicy-pepka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.