Dlaczego miewam te skurcze w obrębie brzucha?
Od kilku dni mam bolesne skurcze w brzuchu Trwa kilka sekund. Na zasadzie boli przestaje i znowu boli. Mijają po oddaniu gazów. Mocz kal i USG w porządku. Wypróżnienie z wysiłkiem stolec tzw bobki. Tak samo mam przy okresie. Co mi jest. Brzuch wzdęty

KOBIETA, 24 LAT 7 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
być może doświadcza Pani dolegliwości gastrycznych związanych z zespołem jelita drażliwego. To dosyć często przypadłość, która objawia się wzdęciami, dolegliwościami bólowymi brzuch, które mogą mieć charakter skurczowy i które mijają po oddaniu stolca.
Ponadto osoby borykające się z zespołem jelita drażliwego miewają zaparcia, biegunki oraz zauważają zmianę konsystencji stolca oraz uczucie niepełnego wypróżnienia. Proszę zatem udać się do lekarza rodzinnego, by rozpocząć diagnostykę w tym kierunku.
Więcej na temat zespołu jelita drażliwego (IBS) przeczytać można w artykułach:
https://portal.abczdrowie.pl/zespol-jelita-drazliwego-dieta-i-zalecenia-zywieniowe-przy-ibs,
https://portal.abczdrowie.pl/zespol-jelita-drazliwego,
https://portal.abczdrowie.pl/zespol-jelita-drazliwego-objawy-diagnoza-przyczyny,
https://portal.abczdrowie.pl/co-jesc-przy-zespole-jelita-drazliwego.