Dlaczego miewam mdłości podczas ćwiczeń?

Dzień dobry. Mam 26 lat i regularnie ćwiczę oporowo na siłowni. Od ponad roku prawie na każdym treningu mam mdłości przez co muszę przerywać trening. Dodam ze w ostatnim czasie powróciły mi objawy choroby lokomocyjnej w przypadku kiedy jadę samochodem jako pasażer. Do jakiego specjalisty powinienem się zgłosić?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

mdłości, które pojawiają się podczas treningów mogą mieć kilka przyczyn. Po pierwsze mogą one oznaczać, że ćwiczenia, które Pan wykonuje są zbyt intensywne. Po drugie, że nie jest Pan odpowiednio nawodniony. Po trzecie mogą być one związane z nieprawidłową dietą. Nudności powinny znikać do godziny od zakończonego treningu.

Jeśli po wykluczeniu powyższych przyczyn oraz wprowadzeniu zmian, a więc zmniejszeniu intensywności treningów, spożywaniu odpowiedniej ilości płynów oraz wprowadzeniu zdrowej i zbilansowanej diety będą one nadal obecne, to wówczas proszę udać się do lekarza.

W pierwszej kolejności powinien Pan zgłosić się do lekarza rodzinnego lub internisty, który zleci Panu podstawowe badania, jakie należy wykonać.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdzie Pan poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-mdlosci-podczas-intensywnego-treningu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mdlosci-wskutek-cwiczen-fizycznych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.