Czy mogło dojść do zapłodnienia po tym zbliżeniu?

Czy jest możliwość ze jestem w ciąży? W trakcie dni płodnych doszło do zbliżenia z moim partnerem lecz nie uprawialiśmy seksu jego członek dotknął mojej pochwy (nie wszedł) od jakis 10 dni pobolewają mnie sutki a za 3 dni mam dostac miesiączkę. Sutki prawie cały czas stercza , bola i piersi są napięte oraz powiększone. Zadaje to pytanie ponieważ bardzo się stresuje i prosze o odpowiedz.

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam, jeśli nie doszło do penetracji pochwy członkiem, to nie mogło dojść do zapłodnienia, chyba że miał miejsce wytrysk na drogi rodne – wówczas faktycznie istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Symptomy, które Pani opisuje, są zarazem charakterystyczne dla ciąży, ale również dla zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Jest bardzo prawdopodobne, że tkliwość i ból piersi zwiastują właśnie nadchodzącą menstruację. PMS to dolegliwość, która dotyka ponad 75% kobiet – pojawia się nawet na tydzień przed menstruacją i obejmuje zespół dolegliwości psychofizycznych, w tym: bóle brzucha, głowy, spadek libido, huśtawki nastrojów itdp. Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej na temat zespołu napięcia przedmiesiączkowego w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/pms-powazna-dolegliwosc-kazdej-kobiety-czy-blaha-wymowka. Sugeruję zaczekać do dnia spodziewanej miesiączki, a jeśli nie pojawi się krwawienie – proszę wykonać test ciążowy. Warto pamiętać, że prawidłowa długość cyklu miesięcznego waha się od 25 do 35 dni, zatem ewentualne opóźnienia również nie powinny być powodem do paniki. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.