Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam mdłości po zjedzeniu mięsa?

Witam serdecznie Mam pytanie od jakiegoś czasu po zjedzeniu mięsa, wędliny, produktów z mięsem mam mdłości i wymiotuje. To samo dzieje się przy żółty serze, czekoladzie oraz przy napojach gazowanych. Jak zjem warzywa, jajka, biały ser jest wszystko dobrze? Co może być tego przyczyną?
KOBIETA, 33 LAT 4 miesiące temu

Endoskopia tradycyjna a nowoczesna

Lekarz Marcin Radkowska przedstawia różnice między endoskopią tradycyjna a nowoczesną. Endoskopia jest to badanie, które służy ocenie stanu narządów wewnętrznych.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

przyczyny nudności po zjedzeniu niektórych pokarmów są bardzo zróżnicowane. Mogą mieć podłoże psychogenne lub być związane np. z chorobami przewodu pokarmowego, takimi jak nadwrażliwość pokarmowa, zespół jelita drażliwego czy choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który rozpocznie diagnostykę od zebrania szczegółowego wywiadu. Do postawienia właściwej diagnozy niezbędna może okazać się wizyta u gastroenterologa oraz wykonanie dodatkowych badań endoskopowych i laboratoryjnych.

Za tego typu dolegliwości niejednokrotnie odpowiada alergia pokarmowa, wówczas należy zastosować dietę eliminacyjną wykluczającą składniki, które przyczyniają się do powstawania nieprzyjemnych dolegliwości. Więcej na temat alergii pokarmowej dowie się Pani z naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/alergia-pokarmowa

Warto również przeczytać, jak na pytania dotyczące podobnej tematyki odpowiadają specjaliści abcZdrowie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wymioty-po-spozyciu-bialego-miesa

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biegunka-i-mdlosci-po-zjedzeniu-miesaPrzypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy