Wymioty po spożyciu białego mięsa

Źle się czuję po styczności z białym mięsem. Jedzenie nie wchodzi w ogóle w grę, bo automatycznie zwracam, ale mój stan dochodzi do momentu w którym nie mogę powąchać smażącego się indyka, by nie dostać paskudnego bólu głowy i mdłości. Zdarzało mi się to rok temu, potem przestało, a ok 3 miesiące temu wróciło. Nie ma żadnej wysypki, duszności, tylko pulsujący ból głowy, mdłości i ogólna słabość przy każdym kontakcie z białym mięsem. Co to może być? Jak to leczyć? Na co się przebadać?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli objawy występują bez spożywania mięsa to ich przyczyna jest najpewniej pochodzenia psychogennego i może być objawem fobii. W takim przypadku warto skontaktować się z psychiatrą lub psychologiem. Jeżeli natomiast objawy związane są ze spożyciem mięsa to poza podłożem psychogennym może to być reakcja alergiczna.