Białe krostki na policzkach i nosie u 6-miesięcznego dziecka

U mojego 6 miesięcznego dziecka pojawiły się białe krosteczki na policzkach i na nosku. Utrzymują się już prawie miesiąc czy to wynik alergii. Czy może to po szczepieniu na żółtaczkę (3 dawka) Zaczełam wprowadzać pokarmy od początku. JAk długo utrzymuję się wysypka alergiczna. Dziecko je jest pogodne nie gorączkuje. Na pewno to nie swędzi po prostu jest. Tak gołym okime tego nie widać jednak jak dotknie policzka to jest odczucie chropowatej skóry.

witam,
być może wysypka związana jest z uczuleniem na pokarm -nie napisała Pani czym karmi dziecko, więc ciężko mi się odnieść do potencjalnego uczulacza.

Objawy tego typu alergii mogą się utrzymywać do czasu eliminacji danego pokarmu

pozdrawiam