Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wysypka na policzkach i brodzie u 5-miesięcznego dziecka

Dzień dobry, Córka (5 msc) ma wysypkę na policzkach i brodzie, a także miejscowo na ciele. Krostki są szczególnie widoczne, gdy jest cieplej. Nie powodują swędzenia Oprócz wysypki i małej sapki nie zauważyłam innych objawów tzn kupki są normalne, córka nie ulewa, jest spokojna,nie kaszle. Czy to wskazuje na skazę białkową bądź inną alergię? Karmię piersią, choć ostatnio zaczęłam wprowadzać po jednym posiłku np: marchewka itp. Z góry dziękuję za odpowiedź
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Alergia. Fakty i mity

Czy człowiek rodzi się z alergią? Czy można być uczulonym na nieszkodliwe wcześniej alergeny? Czy alergia to to samo, co nietolerancja pokarmowa? Zobacz popularne fakty i mity na temat alergii.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Możliwe że wysypka ma podłoże alergiczne, u dzieci karmionych piersia zaleca sie rozszerzanie diety po 6 m. Także można jeszcze z tym poczekac ewentualnie wprowadzać powoli po jednym produkcie i obserwować. Jesli zmiany nasilają sie gdy jest cieplej to moga to byc potówki, jak dziecko je z piersi kontakt skóra do skóry może pwoodowac takie zmiany, można oddzielać sie pieluszką, do tego kapiel w krochmalu, przecierać solą fizjologiczną. Bez zobaczenia tych zmian trudno powiedzieć co to jest. Jesli nie zmiknie prosze udać się do lekarza.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy