Wysypka u 7-miesięcznego dziecka po podaniu kaszki na mleku modyfikowanym

Mój synek ma 7 miesięcy. Do tej pory karmiłam go piersią nadal kkarmię. Piłam mleko, jadłam nabiał i synek nie miał żadnych wysypek. Wysypka pojawiła się teraz na policzkach gdy zaczęłam mu podawać kaszkę na mleku modyfikowanym. Czy możliwe jest ze będzie to skaza białkowa? Są to małe czerwone krostki z czerwoną otoczka lekko szorstkie w dotyku, raczej nie swędzą bo się nie drapie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana wysypka najpewniej jest reakcją na mleko modyfikowane lub kaszkę. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą pediatrą.