Objawy alergii pomimo stosowania diety i karmienia dziecka mlekiem dla alergików a skaza białkowa

Witam swoje pytanie chciała bym zadac pediatrze. Moja znajoma ma problem ze swoim teraz juz 3 mieisecznym maluszkiem. Gdy skonczył miesiąc lekarze stwierdzili u niego skazę białkową ( był karmiony wówczas piersią). Wstawiono diete matce lecz maluszek nadal miał objay allergii. Obecnie znajoma karmi juz mlekiem modyfikowanym specjalnym dla allergików ale objawy allergii raz osłabną to znowu sie nasilaja, Czy to na pewno skaza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli objawy alergii utrzymują się, może to nie być skaza białkowa. Konieczna jest jednak dokładna ocena efektów stosowania mleka modyfikowanego przez lekarza pediatrę, który opiekuje się dzieckiem.