Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skaza białkowa u dziecka a wprowadzanie mleka modyfikowanego do diety

witam, moja córcia ma 7 i pół miesiąca, właśnie skończył mi się pokarm a mała ma najprawdopodobnej skazę białkową. Nie wiem, jak wprowadzać mleko modyfikowane. z piersi ściągam jednorazowo 50-60 ml mleka. mała do tej pory nie upominała się, że jej mało. zobaczyłam dopiero teraz ze jest coraz mniej, jak zaczelam sciagac laktatorem (wyrosły zeby i gryzie). wczoraj sciagnełam po kolei 120 ml, 80 ml, 60 ml i dzisiaj już 40. wydaje mi się że to oznaka zbliżajacego się końca dlatego chce się poradzić
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Prawidłowe odciąganie pokarmu

Jeśli po urodzeniu dziecka chciałabyś karmić piersią, dobrze jest opanować umiejętność odciągania pokarmu. Czy wiesz, jak to robić? Obejrzyj nasz film i dowiedz się tego.

Dr Aneta Bednarek
Dr Aneta Bednarek Dietetyk

Wprowadzenie mleka modyfikowanego u niemowlaka z alergią powinna Pani skonsultować z pediatrą. On też z pewnością zapisze Pani odpowiednie mleko modyfikowane i znając dziecko powie jak rozszerzać pomału dietę.

Na problemy z laktacją pomaga duża ilość płynów i spokój przy ściąganiu. Można też się wspomóc aptecznymi herbatkami ziołowymi pobudzającymi laktację jeśli chce ją Pani jeszcze utrzymać.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy