Co zrobić z tymi zmianami skórnymi u 31-latki?

Proszę o pomoc, kilka tygodni temu, najpierw zaobserwowałam na przedramieniu grudkę wielkości małego groszku, trochę swędziała, czasem intensywnie. Myślałam, że to po ugryzieniu jakiegoś owada. Smakowałam sudokremem, jednak to nie znikało. Po około tygodniu zaobserwowałam to samo w kilku miejscach na twarzy: polik, żuchwa, skronie i boki żeber. Grudka na ręce zaczęła przypominać plamkę, której środek wyglądał jakby na zdrowy ale brzegi zmiany były grudkowe, ponad powierzchnię skóry. Zaczęłam szukać pomocy u lekarzy. Niestety przez pandemię lekarze mają bardzo długie terminy, więc do specjalisty się nie dostałam. Przyjęła mnie pani dr poz. Zmiany były już dość duże, rozrosły się. Brzegi zaczęły się łuszczyć, przy czym trochę swędziały. Pod wpływem cieplej wody zaogniają się na czerwono - same brzegi! Pani dr stwierdziła, że to od zbyt ubogiej diety i kazała jeść więcej "zielonego." Kazała zmiany smarować Hydrocortizolum przez 7 dni, ale zeszły tylko dwie powstałe zmiany, reszta nadal się utrzymuje, i to już ponad 7 tygodni!! Mało tego pojawiają się nowe ogniska! Nie mam innych objawów, żadnej temperatury, kaszlu.. Czuję się dobrze. Tylko ta wysypka. Na ręce aktualnie mam już kilka tych wykwitów, na twarzy na poliku utrzymuje się i "rośnie" łuszczy i zajmuje coraz większą jego powierzchnię. Nie wiem co robić. Odbyłam też jedną konsultacje online, ale pani dr twierdziła że to może być skaza białkowa. Tylko ja nigdy na to nie cierpiałam, po za tym nie spoczywam w nadmiarze produktów białkowych. Kazała stosować allantan maść. Nie pomogło. Stosuję od tygodnia suplementację tranem. Ale nie ma większej poprawy. Nie cierpię na alergie pokarmowe, nic mi bynajmniej na ten temat nie wiadomo. Nie zmieniłam żeli do mycia i nie stosuję kosmetyków. W aptece farmaceutka zaleciła kuracje odczuwającą atertec wapno - nie pomogło.. Czuję się bezradna. Do lekarza nie prędko się dostanę. Proszę chociaż o próbę pomocy. Już nie wiem gdzie jej szukać.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl