Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co robić z tymi zmianami po lewej stronie odbytu?

Od kilku lat mam zmiany na lewej czesci okolic odbytu. Zmiana łuszczy sie, swędzi. Chciałbym to wkoncu wyleczyć bo wydaje mi się że rozrosła się znacznie na przestrzeni lat. Czy ktos może zdiagnozować i pomóc w leczeniu?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 2 tygodnie temu

Wybór metody leczenia żylaków i hemoroidów

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jedyną osobą, która może zdiagnozować problem oraz zalecić odpowiednią kurację jest lekarz. Może Pan udać się do lekarza rodzinnego lub bezpośrednio do dermatologa, który zajmuje się leczeniem wszelkich zmian skórnych.

Opisane przez Pana objawy mogą wskazywać na grzybicę odbytu. W przypadku tej choroby pojawia się silne swędzenie, ból oraz pieczenie okolic odbytu. Więcej o tym schorzeniu przeczyta Pan pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-odbytu.

Świąd odbytu może również świadczyć o infekcji bakteryjnej, chorobie hemoroidalnej, wypadaniu odbytnicy lub szczelinie odbytu. W związku z tym konieczna jest wizyta u specjalisty. Bez niej niemożliwe jest skuteczne leczenie.

Podobne pytanie znajdzie Pan tutaj: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/luszczenie-sie-skory-na-odbycie-i-miedzy-jadrami.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy