Zmiana skórna na twarzy i brzuchu

witam, jakies 3 dni temu na brodzie zrobił mi się strupek, wielkości pestki ,rozdrapałam go przypadkiem i dziś skóra schodzi z okolic jest zaczerwienione i wielkości jest ok 3x3 cm, troszkę boli. oprócz tego podobne zauważyłam ma brzuchu ale jest mniejsze. oba te punkty smaruje sudokremem ale to nic nie pomaga, co mam zrobić. Prosze o pomoc, Pozdrawiam Klaudia

Witam,
najprawdopodobniej doszło do nadkażenia bakteryjnego zmiany, którą Pani rozdrapała.
Proszę pozostawić to bez smarowania, ewentualnie zasypką wysuszającą.

pozdrawiam

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.