Czerwone zmiany skórne u 3-tygodniowego dziecka

Witam moj 3 tyg synek ma pokryta cala buzie krostkami sa czerwone a w okolicy brody sa bardzo czerwone a w srodku biale na okolo jest zaczerwienione i jest tego sporo czy to jest tradzik? Jak go leczyc? Czy noge przemywac naparem z rumianku lub np nakladac na to make ziemniaczana lub sudokrem? Na codzien przemywam mu to przegotowana woda ale to mu nie znika i utrzymuje sie juz ok tygodnia Prosze o skuteczna pomoc Dziekuje

Opisywane przez Panią zmiany mogą sugerować trądzik noworodków, jednak dla potwierdzenia i postawienia ostatecznej diagnozy zalecam konsultację dermatologiczną. Do tego czasu zmiany można przemywać ostudzonym naparem z rumianku i smarować Sudokremem. Zmiany skórne mogą utrzymywać się 3-6 miesięcy.