Trądzik u 10-miesięcznego dziecka a częsty kontakt ze śliną

Witam moj 10miesieczny synek ma tradzik,ktory to utrzymuje sie juz 2miesiac mimo,ze smaruje codziennie witaminaA. Nie drapie tego,ani nie ma wybroczyn,ktore moga zostawic blizny. Mam pytani,poniewaz ten tradzik uaktywnil sie wlasnie 2mc temu a wtedy synkowi zaczely wychodzic zeby czy moze to miec tez od czestego kontaktu z buzia i slina? Przemywam mu buzie po kazdym posilku przegotowana,letnia woda i raczki tez lecz i to nie pomaga. Prosze o rade.

Aleksander Ropielewski

Być może nie jest to trądzik lecz liszaj o podłożu bakteryjnym. Wtedy ślina mogłaby powodować nasilenie dolegliwości. Bez oceny zmiany nie jestem w stanie wypowiedzieć się na temat etiologii dlatego są to moje przypuszczenia. Sugeruję kontakt z pediatrą.