Wysypka w postaci białych pęcherzyków i czerwonych plam u tygodniowego dziecka

Dzień Dobry. Tygodniowemu Jasiowi pojawiła się na ciele wysypka w postaci białych pęcherzyków oraz czerwonych plam na całym ciele. Mały ma również inną wysypkę na lewej ręce w okolicach zgięcia łokciowego w postaci czerwonych plam czasami przechodzący w kolor fioletowy (zależne od temp) plus male krostki . Nie znamy przyczyny tego zjawiska. Czym możemy przemywać skórę? Czy wysypka jest niebezpieczna dla noworodka? Jak ograniczyć występowanie takich zjawisk?

Piotr Pilarski

Moze byc to wynik infekcji wirusowej. Sugeruję wizytę u pediatry.

Pozdrawiam.