Co robić z tymi zmianami po usunięciu krosty?

witam, mam na twarzy dziwne rany po wycisnieciu pryszca, nigdy tak nie miałam. rozlega mi sie pozniej dziwny strup na twarz co robic?
KOBIETA, 19 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Jeśli zmiany skórne, o których Pani wspomina będą się utrzymywały, to proszę udać się bezpośrednio do gabinetu dermatologa. Lekarz musi zobaczyć stan Pani skóry, aby móc się na ten temat wypowiedzieć i zalecić dalsze postępowanie.

Być może oprócz konsultacji u dermatologa pomocna może okazać się wizyta u kosmetologa. Zdaniem naszego eksperta z zakresu dermatologii nie warto wyciskać krost, ponieważ niewyciśnięta zmiana skórna utrzymuje się cztery razy krócej i nie pozostawia śladu. Po wyciskaniu mogą natomiast pozostać przebarwienia lub blizny. Proszę o tym pamiętać.

Taka odpowiedź pojawiła się pod podobnym pytaniem innej użytkowniczki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/usuniecie-zaczerwienien-po-wycisnieciu-pryszcza,

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.