Co robić z tymi zmianami podskórnymi?

Dobry wieczór, mam problem z cerą, od jakiegoś czasu wychodzą mi zmiany podskórne wcześniej nie zwracałam na to uwagi, ponieważ byłam przekonana, że to zmiany miesiączkowe, ale po raz trzeci pojawia się czerwona plama pod skórą na tym samym miejscu a już wcześniej miałam tam plamki po tych co zeszły, nie da się go usunąć i bardzo boli, czuć, że coś tam jest. Dlatego szukam pilnej porady bo nie chciała bym na własną rękę stosować jakiś maści, a w ten sposób to tylko krzywdę można sobie zrobić, była bym bardzo wdzięczna chociażby za minimalną poradę, i życzę miłego wieczoru
KOBIETA, 23 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zachęcamy Panią do wizyty u dermatologa. Specjalista obejrzy zmiany skórne, które Pani opisuje i ewentualnie zleci badania diagnostyczne. Jednakże już po obejrzeniu zmian będzie mógł postawić wstępną diagnozę.

Ma Pani rację, stosowanie maści lub kremów na własną rękę może nie przynieść oczekiwanych efektów, dlatego warto w takich sytuacjach konsultować się ze specjalistą z zakresu dermatologii.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiany-skorne-na-twarzy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-leczenie-jeszcze-moglabym-zastosowac,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciagle-ropne-zmiany-skorne-na-twarzy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.