Co robić z takim podrażnieniem okolic intymnych?

Hej mam pytanie w strefie intymnej po lewej stronie mam tak kakby zdarta skore bo jest zaczerwienione jaki krem stosowsc by to miejsce szybko sie zagoilo?. A
KOBIETA, 37 LAT 2 miesiące temu

Dzieci palących matek

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

stosowanie leków na własną rękę nie zawsze przynosi oczekiwany efekt. Wręcz przeciwnie, nieumiejętne dobranie leku może nawet zaszkodzić, dlatego proszę udać się do lekarza, aby zobaczył i ocenił zmianę.

Diagnozowanie przez samą charakterystykę zmiany nie jest bowiem możliwe. Nie wiadomo bowiem, jaka jest przyczyna zaczerwienienia, zwłaszcza, że problem pojawił się w okolicy intymnej.

Uszkodzona skóra może być przyczyną infekcji. Wskazane więc może być zastosowanie maści łagodzącej bądź probiotyków ginekologicznych, ale o tym warto porozmawiać już z lekarzem, który musi obejrzeć podrażnienie.

Pytania o podrażnienie miejsc intymnych pojawiły się już w naszym serwisie pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-dostac-raka-miejsc-intymnych-od-czestych-podraznien-tych-miejsc, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/podrazniona-skora-po-depilacji-miejsc-intymnych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-depilacja-miejsc-intymnych-moze-byc-powodem-podraznienia-warg-sromowych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty