Co robić tym podrażnieniem skóry po depilacji?

Witam serdecznie. Mój problem dotyczy golenia okolic bikini. Otóż zawsze po goleniu pojawiają się czerwone i nie estetyczne krosty. Zawsze golę nową maszynką, używam żelu do golenia ale one i tak zawsze się pojawiają. Czy jest jakiś dobry preparat po goleniu który choć trochę zniweluje problem??

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Problem, o jakim Pani pisze, a więc podrażnienie, pojawienie się czerwonych krostek po goleniu jest dosyć powszechną kobiecą dolegliwością. Istnieją jednak sposoby, by zminimalizować przykre skutki uboczne depilacji.

Przed wykonaniem golenia należy wziąć ciepły prysznic, by zmiękczyć skórę oraz wykonać delikatny peeling. Proszę pamiętać, by zgodnie z zaleceniami producenta, maszynki jednorazowe, jeśli takich właśnie Pani używa, stosować tylko raz. Jeżeli używa Pani wielorazowych, należy odkazić narzędzie przed goleniem. Warto również pamiętać, że depilacja powinna odbywać się z kierunkiem wzrostu włosa, nie pod włos. Po zakończeniu depilacji, należy położyć na skórę sprawdzony kosmetyk nawilżający.

Jeśli chodzi o preparat do golenia, to trudno polecić jakiś konkretny, ponieważ wiele od zależy od skóry, indywidualnych predyspozycji, ale może warto wypróbować takie z naturalnym składem, przeznaczone specjalnie do wrażliwych okolic bikini.

Jeżeli do tej pory stosowała Pani tylko jeden sposób golenia, tzn. maszynką, i zawsze kończy się to podrażnieniami, to może warto wypróbować inne metody, np. zabieg laserowy.

Zachęcamy również do zapoznania się z podobnymi pytaniami zadanymi na naszym serwisie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krostki-i-podraznienia-po-depilacji

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/podraznienie-po-depilacji-okolic-intymnych-bikini

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swiad-skory-po-depilacji-maszynka-jednorazowa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.