Problem z podrażnieniami po goleniu, które występują tylko i wyłącznie na dolnej części szyi

Dzień dobry, od pewnego czasu mam problem z podrażnieniami po goleniu, które występują tylko i wyłącznie na dolnej części szyi. Próbowałem rozmaitych kremów nawilżających, regenerujących, ale nic nie pomaga. Najgorsze jest to, że to podrażnienie wcale się nie goi, nawet jeśli nie golę się cały tydzień. Jak mogę się z tym uporać?

Witam serdecznie

Jeśli używasz maszynki, staraj się używać zawsze świeżej i czystej. Bądź zdezynfekowanej zwykłym spirytusem bądź płynem do dezynfekcji np. Aseptem. Unikaj tępych ostrzy - sprzyjają zacięciu się i zakażeniu.
Skóra po goleniu jest podrażniona mechanicznie - stąd pieczenie, należy ją odżywić kremami i emulsjami zawierającymi składniki regenerujące i silnie łagodzące skórę np. Alantan, Neodex.

pozdrawiam

IJ

Witam serdecznie,

Proszę postępować w następujący sposób:

- nałożyć przez 3-4 dni preparat Tribiotic 2 razy dziennie ( antybiotyk bez recepty)
- twarz myć delikatnymi preparatami np. Cetaphil
- co drugą noc skórę smarować Hascoderm lipogel 10%.
- na dzień krem nawilżający
- używać jednorazowych maszynek do golenia- jednorazowo:-), czyli po jednym goleniu wyrzucamy do śmieci maszynkę.
- golimy się z włosem do momentu, aż do momentu gdy w skutek zaleconego postępowania zmniejszą się podrażnienia.

Docelowo zalecam przeprowadzenie w tych miejscach depilacji laserowej.

Proszę o informację na maila - konsultacje@instytutadamowicz.pl -
jak po tygodniu skóra zachowuje się przy stosowani zaleconych preparatów..

Pozdrawiam
Anna Adamowicz
www.instytutadamowicz.pl

Proszę skonsultować się u dermatologa, być może będzie potrzebna maść z antybiotykiem aby wyleczyć skórę. Prosze również używać maszynki jednorazowej 1 raz nie wielokrotnie, skórę można przemywać octaniseptem i należy zastosować krem lub maść przyspieszającą gojenie np dernilan.