Pryszcze po goleniu

Witam, mam 17 lat i od wakacji tego roku zacząłem się golić na twarzy. Golę się zawsze po kąpieli, włosy zmiękczam pianką do golenia i golę się z włosem, a po goleniu stosuję balsam NIVEA, lecz zawsze potem wyskakują mi małe czerwone pryszcze w miejscach, w których się golę. Czy przyczyną tego jest nieprzyzwyczajenie mojej skóry do podrażnień? Czy są na to jakieś leki lub kosmetyki?
17 LAT ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Zmiany, które Pan opisuje odpowiadają zapaleniu mieszków włosowych. Podczas golenia dochodzi do mechanicznego podrażnienia skóry i kolonizacji ujść mieszków włosowych przez bakterie. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie elektrycznej maszynki do golenia, ewentualnie maszynek jednorazowych. Dobrze jest stosować wodę po goleniu, a nie balsamy. Jeśli zmiany nadal będą się utrzymywały - zachęcam do wizyty u lekarza dermatologa.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0

Proszę zmienić piankę do golenia a na zaczerwienienia po można zastosować maść z neomycyną.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty