Dlaczego mam bardzo silne swędzenie okolic intymnych?

Od polowy grudnia 2021 mam bardzo intensywne swędzenie miejsc intymnych, pojawiła się teraz ciemna plama od pachwin po pochwe i kroczę. Wargi sromowe są opuchnięte. Swędzenie jest na tyle silne, ze nie mogę spać w nocy. Byłam na konsultacjach i wykonałam wyniki które są dobre i wszystko jest okej..

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

swędzenie miejsc intymnych może mieć wiele różnych przyczyn.

Jeśli wyniki badań nie wykazują żadnych nieprawidłowości, to istnieje możliwość, że swędzenie okolic intymnych może mieć związek z alergią na proszek do prania lub stosowane przez Panią kosmetyki. W tym celu warto zmienić dotychczasowe kosmetyki, bieliznę oraz chemię stosowaną do prania ubrań i postawić na proszki antyalergiczne i przewiewną bieliznę z naturalnym składem.

Jeśli mimo to nie zauważy Pani żadnej poprawy, to należałoby poszerzyć diagnostykę. Swędzenie okolic intymnych oraz plamy mogą wskazywać na infekcję grzybiczą.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania innych użytkowników umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzenie-okolic-narzadow-intymnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzenie-okolic-intymnych-co-to,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwone-swedzace-plamy-w-okolicy-krocza-na-nogach-i-nadgarstkach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.