Co oznacza ten świąd okolic intymnych u mężczyzn?

Witam, Od kilku miesięcy mój mąż, boryka się ze swędzeniem w okolicach intymnych, najbardziej po lewej stronie obok penisa, ale teraz przeszło na prawą, za każdym razem przy jakiejś reakcji zaczyna to drapać i powstają czerwone miejsca, oraz ból w środku penisa, czy ktoś wie może jak działać?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

przede wszystkim należy zasięgnąć porady urologa lub dermatologa, który przeprowadzi dokładne badania, ustali przyczynę dolegliwości Pani męża i wdroży odpowiednie leczenie. Przyczyny swędzących zmian w okolicach intymnych mogą być bardzo różne, a unikanie wizyty u lekarza i wdrożenie leczenia na własną rękę może skutkować pojawieniem się wielu powikłań. Wśród chorób, którym towarzyszy świąd jest grzybica, łuszczyca, czy liszaj narządów płciowych. Więcej na temat możliwych chorób penisa znajduje się w artykule na stronie abcZdrowie: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-penisa-rodzaje-chorob-przyczyny-objawy-leczenie

Do czasu wizyty u lekarza należy stosować odpowiednią dietę, bogatą przede wszystkim w warzywa, owoce i odpowiednią ilość płynów w ciągu dnia. Ważna jest również odpowiednia higiena intymna oraz noszenie bielizny wykonanej wyłącznie z przewiewnych i naturalnych materiałów.

Zachęcamy również do zapoznania się z odpowiedziami lekarzy na pytania dotyczące podobnej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzenie-penisa

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzenie-i-pieczenie-penisa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.