Co mogą znaczyć takie kropki na penisie?

Witam mam problem natury intymnej. Na moim penisie pojawiły się takie czerwone kropki Bez grudki które strasznie swędzą. Nie mam innych objawów może ból gardła ale nie taki podczas przełyku. Mieszkam za granicą w Belgii i chciałbym skorzystać z porady i skorzystaniu z e recepty aczkolwiek nie wiem jak wygląda obsługa przez tutejsze apteki.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

W pierwszej kolejności powinien się Pan udać do lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje Pana na konsultację do wenerologa, urologa lub dermatologa. Dopiero dokładne badanie wykaże, co może być przyczyną Pana dolegliwości. Zdecydowanie nie powinien Pan leczyć się na własną rękę, ponieważ opisane przez Pana objawy mogą świadczyć o grzybicy prącia. Podobne objawy pojawiają się w przypadku zakażeń bakteryjnych, czy wirusowych. W zależności od przyczyny Pana dolegliwości, lekarz dobierze odpowiedni sposób terapii. Więcej na temat możliwych chorób penisa przeczyta Pan na stronie abcZdrowie: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-penisa-rodzaje-chorob-przyczyny-objawy-leczenie

Opisane objawy mogą się również pojawiać po zastosowaniu nowego kosmetyku do higieny intymnej. Być może w ostatnim czasie rozpoczął Pan stosowanie nowych produktów i wysypka jest wynikiem nadwrażliwości na jakąś substancję w nim zawartą?

Do czasu wizyty u lekarza powinien Pan dbać o odpowiednią higienę intymną oraz nosić bieliznę wykonaną z przewiewnych i naturalnych materiałów.

Zachęcamy również do zapoznania się z odpowiedziami lekarzy na pytania dotyczące podobnej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwone-i-swedzace-kropki-na-penisie

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzenie-i-pieczenie-penisa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.