Jak pozbyć się tych problemów na penisie?

Witam, mam czarne krostki na penisie, prawdopodobnie potówki, jak mogę się ich pozbyć?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

przed wdrożeniem leczenia sugerujemy, aby krosty obejrzał lekarz dermatolog, gdyż tego typu zmiany skórne na penisie mogą świadczyć również o infekcji bakteryjnej, wirusowej, grzybiczej albo pasożytniczej, a ich nieodpowiednie leczenie może doprowadzić do wystąpienia poważnych powikłań. Więcej na ten temat może Pan przeczytać na naszym portalu: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-penisa-rodzaje-chorob-przyczyny-objawy-leczenie

Być może nie będzie konieczne wdrożenie leczenia i wystarczy odpowiednia higiena miejsc intymnych, niemniej jeżeli problem nie zniknie mimo odpowiedniej pielęgnacji, warto skonsultować zmiany ze specjalistą, bo Pana opis jest niewystarczający, żeby jednoznacznie stwierdzić, czy to faktycznie są tylko potówki.

Do mycia narządów płciowych oraz okolic intymnych należy używać wyłącznie odpowiednie preparaty do higieny intymnej przeznaczonych dla mężczyzn. Warto również nosić przewiewną bieliznę, wykonaną wyłącznie z naturalnych materiałów.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdzie Pan poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieznikajace-potowki-na-penisie

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzace-czarne-krostki-na-penisie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.