Co robić z taką krostką na wardze sromowej?

Witam,dwa dni temu podczas kąpieli wyczułam na wardze sromowej większej krostę,pryszcza.Nie boli,nie swędzi,wczoraj wydostała się z niego biala ropa i zrobił się jakby mniejszy i miękki.Stosuje clotrimazolum.Co to może być?czy może mieć to związek z goleniem się w miejscach intymnych?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

tę zmianę powinien obejrzeć lekarz ginekolog, gdyż przyczyny tego typu dolegliwości mogą być różne. Być może jest to tylko objaw niegroźnej infekcji lub zapalenia mieszków włosowych. Proszę jednak pamiętać, że nie należy przebijać ani wyciskać tej krosty. W celu ustalenia dokładnej przyczyny oraz wdrożenia odpowiedniego leczenia konieczna może okazać się wizyta u specjalisty. Skłonność do powstawania takich zmian w miejscach intymnych może mieć również związek z zaburzeniami hormonalnymi. W takiej sytuacji lekarz może zlecić wykonanie dodatkowych badań. Więcej na temat infekcji intymnych można przeczytać na stronie abcZdrowie: https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne

Do czasu wizyty u lekarza proszę zadbać o odpowiednią higienę i pielęgnację miejsc intymnych, sięgając wyłącznie po neutralne kosmetyki i preparaty oraz noszenie wyłącznie przewiewnej bielizny wykonanej z naturalnych materiałów.

Na podobne pytania odpowiedzieli również specjaliści abcZdrowie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krostka-na-wargach-sromowych

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krostki-na-wardze-sromowej-wiekszej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.