Co może oznaczać taka twarda krosta?

Dzień dobry, wzmagam się od jakiegoś czasu z taką niby krostą, nie wiem jak to nazwać. Na początku myślałem, że to coś w rodzaju pryszcza ale mam to już od kilku dni. Gdy dotykam ją to mnie boli, a tak to nie czuję. Jest to lekko twarde. Zdjęcia zamieszczam na hostingu zdjęć imgur.com link: https://imgur.com/a/TGq5rIC prosiłbym bardzo o pomoc gdyż chciałbym się wstępnie zorientować z czym mogę mieć doczynienia jeśli to istotne to mam 20 lat. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

tego typu zmiany mogą mieć związek z zapaleniem mieszków włosowych, które najczęściej pojawia się po goleniu lub depilacji. Nieleczone może prowadzić do przewlekłych chorób, dlatego konieczna jest wizyta u dermatologa. Lekarz po dokładnym obejrzeniu zmiany zdecyduje o metodzie postępowania. W przypadku gdy choroba została wywołana przez bakterię gronkowca złocistego lekarz może podjąć decyzję o antybiotykoterapii.

Do czasu wizyty u specjalisty należy wstrzymać się z ponowną depilacją oraz zadbać o odpowiednią higienę, stosując płyny lub mydła o działaniu dezynfekującym. Zalecane jest również noszenie przewiewnej bielizny wykonanej wyłącznie z naturalnych materiałów. Więcej na temat zapalenia mieszków włosowych może Pan przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-mieszka-wlosowego

Na podobne pytania odpowiedzieli już specjaliści abcZdrowie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwona-i-twarda-krosta-na-penisie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.