Jak można wyleczyć takie zapalenie mieszka włosowego?

Witam, Po ogoleniu miejsc intymnych nad penisem oraz częściowo na nim pojawiły się czerwone plamy z których schodzi skóra. Na dodatek przy pachwinie pojawiły się białe ropiejące krostki. Plamy nad penisem czasami swędzą a czasami pieką. Podejrzewam zapalenie mieszka włosowego. Jak to można wyleczyć?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

sugerujemy wizytę u dermatologa, zanim rozpocznie Pan leczenie pod kątem zapalenia mieszków włosowych. Opisane zmiany mogą mieć różne przyczyny, dlatego warto, aby obejrzał je lekarz, wówczas będzie można zastosować odpowiednią kurację. Bardzo prawdopodobne, że są to jednak objawy zapalenia mieszków włosowych i konieczne okaże się zastosowanie antybiotyków.

Do czasu wizyty proszę wstrzymać się z goleniem miejsc intymnych oraz przestrzegać zasad higieny osobistej, dbając o dobór odpowiednich kosmetyków. Istotna jest również odpowiednia pielęgnacja. W celu złagodzenia objawów można sięgnąć po kremy z mocznikiem, które zmiękczą i nawilżą podrażnione miejsca.

Poniżej znajdzie Pan odpowiedź specjalisty abcZdrowie, na podobne pytanie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zapalenie-mieszka-wlosowego-u-29-latka

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z artykułami na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-mieszka-wlosowego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.