Co zrobić z tą krostą na wardze sromowej w ciąży?

Dzien dobry jestem w 26 tc ciazy i na wardze sromowej większej zrobila mi się krosta wiem ze krosta bo opryszczka wygląda inaczej a przede wszystkim wiem jestem pewna ze nie miałam jak się zarazic, ponieważ nie uprawiam sex wskazanie lekarza, czasem przed ciaza mi się robila taka krosta i ja wyciskałam wiem ze nie powinnam ale zawsze do tygodnia i było po sprawie i teraz tez chcialam ja wycisnąć nie wyszła a warga mi spuchła, ale za kilka dni juz wrocila do normalnych rozmarow domyslalm się ze przez te wyciskanie na siłę mi spuchła i teraz ta krosta jest i widzę ze teraz by na pewno wyszła jakbym ja przycisnęła ale czy to bedzie dobry pomysł? I czy taka krostka moze zagrażać dziecku ? Podkreślam ze nic mnie nie swedzi nie pisze nie mam dziwnych upławow nawet robiłam sobie taki test na infekcje intymne i ph wyszlo idelany, mam czekać aż samo zniknie ? I czy to moze zagrażać dziecku? Za kilka dni wizyta u ginekologa

Redakcja abcZdrowie

Witam,

skoro sądzi Pani, że nie jest to infekcja o charakterze wirusowym w postaci opryszczki, to prawdopodobnie nie ma Pani powodów, a krosta nie zagraża w żaden sposób dziecku.

Jeżeli tego typu zmiana skórna ma charakter nawrotowy i nie towarzyszą jej dolegliwości wskazujące na infekcję intymną, to być może jest to zapalenie mieszka włosowego. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-mieszka-wlosowego.

Do czasu wizyty u ginekologa lub dermatologa lepiej nie wyciskać tej zmiany – zresztą dotyczy to wszelkiego rodzaju wyprysków i krost, ponieważ może to nasilić dolegliwości, spowodować zaostrzenie stanu zapalnego oraz rozprzestrzenianie się bakterii. Być może pomocne będą odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ropne-krostki-na-wargach-sromowych oraz tutaj: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biale-krostki-na-wargach-sromowych-co-moze-mi-pomoc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.