Co mam robić z tą krostą na wardze sromowej?

Witam, od kilku miesiecy mam nawracajacy problem. Mianowicie ok. 6 miesięcy temu pojawila mi się boląca krosta na wardze sromowej mniejszej. Po naciśnięciu byla jaśniejsza i bardziej bolało, ale dało się ją wycisnąć po wielu bólach - wyszedl biało-brązowy płyn i krew. Za miesiac krosta wróciła kilka centymetrów poniżej i prawie co miesiąc jest to samo. Kilka dni temu poczułam ból podczas podcierania się i zauważyłam kilka takich samych, bolących wyprysków po lewej stronie wejścia do pochwy. Nie mam na razie opcji iść do lekarza, bo czekam na ubezpieczenie. Co to może być? Dodam, że często choruję na przeziębienia czy zatoki.
KOBIETA, 26 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

objawy, które Pani opisała, mogą być spowodowane różnymi czynnikami i stanami, w tym infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi, problemami skórnymi, czy nawet blokadą gruczołów łojowych.

Najlepiej, aby zmianę obejrzał lekarz, który po badaniu postawi jednoznaczną diagnozę i będzie w stanie zalecić odpowiednie leczenie. Jeśli jednak nie ma Pani opcji udania się na badania, można spróbować opisać dokładnie problem farmaceucie w aptece, który dobierze idealny preparat dla Pani. Należy także dbać o odpowiednią higienę miejsc intymnych i unikanie noszenia za ciasnej bielizny.

W przypadku, gdyby krosta okazała się powiększającym, bolącym guzkiem (np. torbielą Bartholina), powinna się Pani udać pilnie do szpitala.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-mam-robic-z-ta-krosta-na-wardze-sromowej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.