Co robić z tym guzkiem na wardze sromowej?

Pojawił się u mnie bolesny dosyć spory guzek na wardze sromowej mniejszej, warga jest jakby opuchnięta. Guzek znajduje się w górnej części warg sromowych. Do ginekologa mogą iść dopiero za około tydzień. Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

pojawienie się guzka na wardze sromowej może być związane z wystąpieniem kaszaka, torbieli zastoinowej, włókniaka lub wynikać z zatkanego gruczołu Bartholina.

Zmiany skórne w postaci narośli na wargach sromowych to także jeden z objawów chorób wenerycznych. Konieczna jest wizyta u ginekologa, który po przebadaniu będzie mógł powiedzieć coś więcej. Możliwe, że konieczne jest wdrożenie leczenia zmiany, ale o tym poinformuje już Panią specjalista.

Więcej informacji na temat guzka na wardze sromowej znaleźć można pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/guzek-na-wardze-sromowej, który prowadzi do artykułu poruszającego tę tematykę.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.