Co oznacza taka gulka na wardze sromowej u 27-latki?

Dzień dobry, jakiś czas temu na wardze sromowej większej wyszła mi jakaś boląca bulwa - nie był to pryszcz, ale minęło, więc uznałam, że to było jakieś bolesne zapalenie mieszka włosowego. Po jakimś czasie (w trakcie antybiotykoterapii, choć nie wiem czy to ma jakiś związek, tak samo jak to, czy obie te sytuacje są ze sobą powiązane) dość podobna boląca bulwa pojawiła mi się na wardze sromowej mniejszej - już nie boli, powoli "się wchłania", ale nadal nie zniknęła (minęły ok. 2 tyg.). Nie wiem co to może być ani do jakiego lekarza się udać. Jakie badania wykonać? Czy to może być jakaś choroba weneryczna? CRP w normie. Dziękuję za wszelkie porady!

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przyczyn pojawienia się zmian na wargach sromowych jest wiele. Taka dolegliwość wymaga jednak bezpośredniego kontaktu z lekarzem, jakim jest ginekolog. Lekarz zbada Panią i na tej podstawie określi diagnozę i wdroży ewentualne leczenie.

Wśród możliwych przyczyn narośli na wargach sromowych wymienić można: torbiel zastoinową, kaszaka, zapalenie gruczołu Bartholina, ale też choroby weneryczne, takie jak kiła czy kłykciny kończyste. Konieczny jest więc kontakt z ginekologiem.

Temat ten został szerzej opisany w jednym z naszych artykułów pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/guzek-na-wardze-sromowej.

Inne pytania na ten temat znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/guzek-na-wargach-sromowych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-guzek-wargi-sromowej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.