Czym może być taka zmiana na wardze sromowej mniejszej?

Witam. Od kilku dni mam na mniejszej wardze sromowej bardzo twardy, bolący i swedzacy guzek. Jest on bardzo czerwony. Znajduje się blisko łechtaczki. Co to może być? Dodam, że bardzo mocno boli mnie podbrzusze tak jakby pęcherz..
KOBIETA, 26 LAT 3 miesiące temu

Czym jest endometrioza?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry, guzek na wardze sromowej może oznaczać pojawienie się kaszaka, który nie jest groźną zmianą, jednak warto udać się z nim do ginekologa, który go nakłuje i wypuści gromadzącą się treść, aby nie spowodować rozwoju stanu zapalnego. Może się również okazać, że jest on objawem choroby wenerycznej, np. kiły (zazwyczaj jednak guzek nie jest bolący) czy HPV (wirusa brodawczaka ludzkiego). Bolący pęcherz zazwyczaj jest przyczyną jego zapalenia, dlatego wskazana jest wizyta u lekarza, u którego opisze Pani wszystkie swoje objawy, najprawdopodobniej zalecone zostaną badania moczu, a następnie wdrożone leczenie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/kretki-biale-wywolujace-kile

https://portal.abczdrowie.pl/test-hpv

https://portal.abczdrowie.pl/kaszak

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty