Dlaczego mam świąd warg sromowych?

Dzień dobry Jestem kobieta I 4 dni temu zaczęły swędzieć mnie mniejsze wargi sromowe Były czerwone posmarowałam maścią na grzybice Zauważyłam ze dwa dni temu na wardze sromowej mniejszej pojawiła mi się grudka /pryszcz pod skórny który boli przy dotykaniu Co to może być ? Ginekolog dopiero za miesiąc

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, świąd warg sromowych może być związany z infekcjami intymnymi - zarówno bakteryjnymi, jak i grzybiczymi, dlatego leczenie na własną rękę nie będzie odpowiednie, gdyż nie znamy podłoża choroby.

Inną przyczyną tego problemu są często podrażnienia występujące na skutek reakcji uczuleniowej na stosowaną chemię do prania, środki higieny intymnej itp.

Wypryski czy krostki w tym miejscu mogą oznaczać także zakażenie chorobą weneryczną, dlatego warto wziąć pod uwagę, czy w ostatnim czasie nie odbyły się ryzykowne zbliżenia seksualne, podczas których mogło dojść do transmisji choroby.

W związku z powyższymi objawami warto byłoby udać się wcześniej do lekarza dermatologa, który również powinien pomóc w tej sytuacji.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/swedzenie-warg-sromowych-przyczyny-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/wargi-sromowe-charakterystyka-zakazenie-plastyka

https://portal.abczdrowie.pl/srom-budowa-funkcje

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.