Jaka jest przyczyna świądu warg sromowych?

Mam 60 lat ostatnio mnie swędzo wargi sromowe duże zewnętrzne nie mam żadnych innych dolegliwości. Jak zniwelować swędzenie smaruję clotrimazolem średnio pomaga
KOBIETA, 60 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

swędzenie w okolicach warg sromowych może być spowodowane wieloma czynnikami, w tym infekcjami grzybiczymi, podrażnieniem, alergią, zmianami hormonalnymi czy reakcjami na środki chemiczne.

Jeżeli problem nie mija po clotrimazolum (maści przeciwgrzybiczej) to warto rozważyć wizytę u ginekologa. Możliwe, że problem jest bardziej złożony i doszło do jakiegoś podrażnienia. Odpowiedni specjalista przeprowadzi badania i będzie w stanie postawić jednoznaczną diagnozę problemu.

W trakcie czekania na wizytę zalecamy dbanie o higienę okolic intymnych i unikanie noszenia ciasnej bielizny.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/swedzenie-pochwy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.