Do jakiego lekarza udać się z tym swędzeniem i zmianami na skórze?

Witam,moje pytanie dotyczy swedzenia skory,bardzo mnie swedzi,a twarz tak jakby swedziala i puchla,na dekoldzie pojawiaja sie czerwone plamy,juz.nie wiem gdzie szukac pomocy,ostatnim razem.jak.bylam u alergologa zrobil mi badania.na alergie,i.nic nie wyszlo,stwierdzil,ze taka uroda mojej skory, i na tym koniec,a ja nadal mecze sie,ostatnio znajomy powiedzial,iz moze to.byc zakazenie krwi,prosze o.porade,gdzie sie udac,do.jakiego.lekarza,bo.juz.nie mam sily,dziekuje

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Niestety bez dokładnego obejrzenia tych zmian nie można jednoznacznie wskazać, co powoduje tego typu objawy. Z pytania wynika, że badania alergologiczne nie wykazały żadnych nieprawidłowości, dlatego należałoby wykonać dodatkową diagnostykę.

Na początek zalecalibyśmy wykonanie badan laboratoryjnych, w tym morfologię krwi, aby ocenić ogólny stan Pani zdrowia. Dodatkowo warto udać się do lekarza dermatologa, aby wykluczyć choroby o właśnie podłożu dermatologicznym. Leczenie tego typu zmian będzie zależne od rodzaju schorzenia. Często wykorzystuje się antybiotyki, sterydy lub specjalne maści.

Czasami problemy skórne mogą pojawić się pod wpływem przyjmowanych leków. Zdarza się, że za pojawienie się tego typu objawów są odpowiedzialne zaburzenia w funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej organizmu. Jeżeli ma Pani podejrzenia, że przyczyna leży właśnie po stronie hormonów wskazany były kontakt z endokrynologiem. Do czasu wizyty u specjalisty lepiej nie leczyć się na własną rękę, co może spowodować tylko dodatkowe nasilenie się dolegliwości.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem dostępnym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-skory-typowe-objawy

Warto również sprawdzić, jak na podobne pytania odpowiadają eksperci portalu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moga-oznaczac-powazne-zmiany-skorne-na-twarzy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwone-swedzace-plamy-na-skorze-twarzy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyczyny-swedzenia-skory-twarzy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.