Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają takie plamy na skórze u 28-latki?

Dzień dobry, Raz na jakiś czas pojawiają mi się czerwone, łososiowe plamy na pośladkach oraz plecach. Przez kilka dni zmieniają swoje umiejscowienie i plamy blakną. Skóra boli i swędzi, trudno mi leżeć i siedzieć, co powinnam sprawdzić albo jKks badania wykonać?
KOBIETA, 28 LAT 4 miesiące temu

Kurzajki zagrożenia wycinania

Kurzajki to nieestetyczne zmiany na skórze. Aby się ich pozbyć, można je wyciąć. Jednak może to wiązać się z pewnymi zagrożeniami. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

tego typu zmiany powinien obejrzeć dermatolog, który po rozpoznaniu objawów i zdiagnozowaniu powodów Pani dolegliwości dobierze odpowiednie leczenie. Takie zmiany skórne mogą mieć związek z różnymi schorzeniami, najczęściej o podłożu alergicznym, metabolicznym czy infekcyjnym, ale mogą również wynikać ze zmian hormonalnych lub nowotworowych. Niestety bez wnikliwej obserwacji i szczegółowych badań nie da się jednoznacznie stwierdzić co może być przyczyną Pani dolegliwości.

Wspomniała Pani, że plamom towarzyszy również świąd. Proszę mieć na uwadze, że nie wolno bagatelizować silnego swędzenia skóry, gdyż może ono świadczyć, nie tylko o zakażeniu grzybiczym, wirusowym czy bakteryjnym, ale również o poważniejszych chorobach, takich jak zapalenie wątroby i niedoczynność tarczycy. Świąd skóry może pojawiać się również w sytuacjach silnego napięcia emocjonalnego i być reakcją na stres, wówczas konieczna może okazać się wizyta u psychologa.

Więcej na temat przebarwień i ich przyczyn dowie się Pani z naszego artykułu: https://uroda.abczdrowie.pl/przebarwienia-skory

Zachęcamy Panią również do przeczytania odpowiedzi specjalistów abczdrowie.pl na pytania o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwone-plamy-na-tulowiu-rekach-i-nogach

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwone-plamy-na-skorze-i-obrzek-naczynioruchowy-na-nogach

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy