Co oznaczają plamki na skórze nogi?
Dzień dobry Mam problem z lewa nogą, gdy leżę jest wszystko okej natomiast gdy stoję dłuższy czas - na łydce pojawiają się plamki o dość regularnych kształtach o barwie mocno czerwonej/silnej, nie bolą ani nie swędzą. Udo tez się delikatnie zaczerwienia. Nogi nie są opuchnięte, byłam u flebologa i miałam robione USG Dooplera, wszystko jest w porządku. Czy powinnam się z tym udać do dermatologa czy do innego specjalisty? Dziękuję za pomoc

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Dzień dobry,
w pytaniu zawarła Pani informację o tym, że podczas długiego stania na nogach pojawiają się czerwone, regularne plamy. Była Pani już u flebologa i miała wykonane badanie Dopplera nóg. Nie wykazało one jednak nieprawidłowości. W takim razie przyczyną nie są zaburzenia ze strony układu krążenia (np. żylaki kończyn dolnych). W takiej sytuacji może warto zwrócić się o pomoc do dermatologa, aby przeprowadzić badanie skóry. Może z jakiegoś powodu pojawia się u Pani pokrzywka alergiczna, której przyczynę trzeba wyjaśnić. Nie jest wykluczone, że istnieje jakiś inny problem, który powoduje taki objaw. Nie wspomina Pani o świądzie, bólu, czy innych dodatkowych objawach. Z tego też względu konsultacja lekarska byłaby pomocna i pozwoliła wprowadzić odpowiednie postępowanie.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/moga-byc-czerwone-brazowe-lub-zolte-sprawdz-co-oznaczaja-plamy-na-skorze
https://portal.abczdrowie.pl/plamy-na-ciele-brazowe-przebarwienia-czerwone-guzy-rumien
https://portal.abczdrowie.pl/czerwone-plamy-na-ciele-alergia-enterowirus-swierzb-szkarlatyna
https://portal.abczdrowie.pl/pokrzywka