Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają te czerwone plamki na skórze dziecka?

Witam moja córeczka ma 10 miesięcy i na całym ciele pojawiły się czerwone plamki jak po ukąszeniu komara tylko że nie swędzi bo nie zauważyłam żeby drapała co to może być ? Byłam na pogotowiu lekarz kazał podać fenistil w kroplach wysypka utrzymuje się już 3ci dzień pojawia się i znika
KOBIETA, 30 LAT 10 miesięcy temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

W odpowiedzi na Pani pytanie, chcielibyśmy zasugerować ponowny kontakt z lekarzem pediatrą. W pytaniu wspomina Pani że 10-miesięczna córka ma na całym ciele od kilku dni czerwone plamy, które pojawiają się i znikają. Lekarz, u którego Pani już była zalecił Fenistil w kroplach. Możliwe, że jeżeli zmiany skórne nie zaczną powoli znikać na dobre to konieczna będzie ponowna kontrola u pediatry. W zależności od tego, co będzie podejrzewał pediatra dziecko może zostać skierowane również do dermatologa. Warto, aby Pani zwróciła uwagę na pokarmy które dziecko otrzymuje. Dziewczynka jest zapewne w trakcie rozszerzania diety. Z tego też względu warto zastanowić się, czy te zmiany nie mają nic wspólnego z alergią pokarmową. Należy też przeanalizować, czy dziecko miało kontakt z rówieśnikami lub innymi dziećmi chorymi na jakieś choroby zakaźne. Te wszystkie informacje na pewno pomogą lekarzowi zalecić odpowiednie postępowanie: wybór leczenia lub skierowanie na badania diagnostyczne.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/moga-byc-czerwone-brazowe-lub-zolte-sprawdz-co-oznaczaja-plamy-na-skorze

https://portal.abczdrowie.pl/czerwone-plamy-na-ciele-alergia-enterowirus-swierzb-szkarlatyna

https://portal.abczdrowie.pl/plamy-na-ciele-brazowe-przebarwienia-czerwone-guzy-rumien

https://portal.abczdrowie.pl/uwazaj-na-letnia-wysypke

https://portal.abczdrowie.pl/alergia-pokarmowa-u-dzieci-objawy-i-diagnostyka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy