Co może być powodem takich zmian na twarzy?

Od kilku dni mam czerwone zmiany na twarzy - zaczynają się na brodzie, biegną obok ust i kończą się poza krawędzią nosa. Mam wrażenie, że posuwają się naprzód. Momentami zmiany delikatnie swędzą. Nie używałam nowych kosmetyków, nie jadłam niczego co mogło spowodować reakcje alergiczną. Co może być powodem?
KOBIETA, 21 LAT 3 miesiące temu

Jak leczyć alergię?

Szacuje się, że na choroby alergiczne cierpi prawie 15 mln Polaków. Jakie są skuteczne metody walki z tą dolegliwością, tłumaczy prof. Piotr Kuna, alergolog.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry, niestety bez obejrzenia zmian ciężko będzie stwierdzić ich przyczynę, zwłaszcza że nie podała Pani również w jakiej postaci występują, np. plam, krostek, stąd konieczna będzie wizyta u dermatologa. Wstępnie możemy jedynie dedukować, co spowodowało powstanie zmian na skórze twarzy, może to być np. grzybica, liszaj, początkowy etap rozwoju trądziku różowatego, choroba zakaźna, np. rumień zakaźny, różyczka etc. Bez obejrzenia zmian niestety nie można stwierdzić, co jest przyczyną dolegliwości.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/plamy-na-ciele-brazowe-przebarwienia-czerwone-guzy-rumien

https://portal.abczdrowie.pl/czerwone-plamy-na-ciele-alergia-enterowirus-swierzb-szkarlatyna

https://portal.abczdrowie.pl/plamy-watrobowe-co-to-jest-i-co-moga-oznaczac

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty