Dlaczego mam czerwone plamy na ciele?

Witam.Moim problemem są od 3 miesięcy czerwone plamy na ciele ,które rozlewają się, są coraz większe i trochę wypukłe. Czasami swędzą, pieką, bolą.Byłam już u 4 lekarzy dermatologów, żaden nie potrafi mi pomóc,...podejrzewali półpaśca, grzybice,zapalenie skóry i nato przepisywali leki,ale nic nie pomaga,robiłam morfologie i badania na pasożyty, alergię też wszystko w normie.Jestem załamana coraz więcej zmian brzydko to wygląda niewiem co mam robić, proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety trzeba kontynuować diagnostykę, aby znaleźć przyczynę czerwonych plam na Pani ciele.

Choć czerwone plamy na ciele to najczęściej problem dermatologiczny, to zdarza się, że takie objawy dają również inne choroby (np. reumatologiczne, neurologiczne), dlatego wskazana jest ocena ogólnego stanu zdrowia.

Ponadto czerwone zmiany na ciele mogą być odpowiedzią na stres lub mogą nasilać się pod wpływem temperatury. Czasem są reakcją na przyjmowane leki. Warto więc spojrzeć na ten problem holistycznie. Trzymamy kciuki, aby szybko znalazła Pani przyczynę swoich dolegliwości i życzymy dużo zdrowia!

Plamy na ciele mogą być objawem chorób opisanych w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/czerwone-plamy-na-ciele-alergia-enterowirus-swierzb-szkarlatyna.

Zachęcamy do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.