Co mam robić z tymi plamami na skórze?

Witam jakis czas temu pojawila mi sie jedna plama czerowna na skorze brzucha po kilku latach z tej jednwj plamy zrobilo sie pelno czerwonych plam ktore sie powiekszaja albo pomniejszaja i nie sa caly czas w tym samym miejscu tylko zmieniaja polozenie nie swedzi sa wyczuwalne pod palcem prosze o odpowiedz co to moze byc i co z tym zrobic

Redakcja abcZdrowie

Witam,

powinna Pani udać się do dermatologa. Lekarz musi obejrzeć zmiany, aby zaproponować odpowiednie leczenie. Nie jest możliwe postawienie diagnozy na podstawie samego opisu.

Przyczyn bowiem może być bardzo wiele: alergia, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca czy choroby, takie jak cukrzyca, choroby serca, choroby wątroby, borelioza czy nadciśnienie tętnicze. Ponadto zmiany skórne na brzuchu mogą być sygnałem informującym o chorobie trzustki.

Najlepiej więc, żeby wykonała Pani podstawowe badania, które mogłyby wykluczyć ewentualne jednostki chorobowe. Proszę nie ignorować tych zmian, zwłaszcza, że opisane objawy występują u Pani już kilka lat.

Temat plam na ciele został poruszony w jednym z naszych artykułów, który znaleźć można po kliknięciu w poniższy link: https://portal.abczdrowie.pl/czerwone-plamy-na-ciele-alergia-enterowirus-swierzb-szkarlatyna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.